Welcome to our forum.
Please login or register.

20 Octombrie, 2017, 08:02:22 a.m.

Subiect: Aston Martin Lagonda Concept SUV - resin kit modell K 1/43  (Citit de 1188 ori)

0 Members şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Johnny_Bravo

• *
  • Machete
  • TAIE CRAPUL, VIATZA E O PLAJA !
  • Mesaje postate: 1,394
primul este gata.
cu erorile inerente primului kit din viata mea, vi-l prezint aici cu etapele construirii pe repede inainte.
am invatat multe pentru urmatorul, so one down, eight to go....

vopsire cu primer si vopsire in culoarea dorita (pe capacul cutiutei era cu totul alta culoare dar imi place cum a iesit)

vopsirea si asamblarea interiorului, bicolor si aplicarea pieselor fotodecupate pregatite.

asamblarea finala

si forma finala
memorat
Nu se poate demonsta ca toate OZN urile sint de origine extraterestra, dar expertii sint de acord ca orice nava stralucitoare in forma de trabuc sau disc, in stare sa se ridice brusc la 20 000 de km, necesita bujii si siteme de intretinere disponibile exclusiv pe Jupiter.

serxess

• **
  • Mesaje postate: 324
poate in realitate culoarea se vede altfel, dar din poze imi da senzatia de carton
memorat

Johnny_Bravo

• *
  • Machete
pozele sint facute pe masa de lucru, iar vopseaua este data mai zgrunturos din cauza de subdiluare. mi-a placut totusi cum a iesit, in realitate este mai frumoasa si am decis sa o las asa pe asta. avantajul este o vopsea pe care nu se lasa amprente si o senzatie de catifelare mai ceva ca la nivea.
memorat
Nu se poate demonsta ca toate OZN urile sint de origine extraterestra, dar expertii sint de acord ca orice nava stralucitoare in forma de trabuc sau disc, in stare sa se ridice brusc la 20 000 de km, necesita bujii si siteme de intretinere disponibile exclusiv pe Jupiter.

Ciprian

• Moderator
  • "Simplify, then add lightness"
  • Mesaje postate: 2,731
Si mie imi pare ca e ciudata vopseaua, dar imi imaginez ca arata mai bine live. S-o aduci la intalnire la CTC ;D
memorat
Mostra de analfabetism si incultura pe forumurile romanesti: "Poate nelamureste cineva care stie care este vw kafer si care este beeatle va rog!!!"

Johnny_Bravo

• *
  • Machete
o aduc ce sa fac....
memorat